Paieška:   
Informuojame Jus, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Daugiau informacijos...   

Laimingos Kalėdos

Sakoma, kad vaikams gali duoti tik tiek, kiek pats turi, todėl gruodžio pirmomis dienomis mokytojos kartu su folkloro mokytoja N. Grivačiauskiene prisiminė/išmoko tradicinių lietuvių liaudies žaidimų, ratelių, dainelių, mįslių bei skaičiuočių. Ši smagi patirtis nukeliavo į grupes, įvyko net 6 advento vakaronės.

Kasmet klausiame, kaip šiais metais sutiksime didžiąsias šventes? Visas idėjas sudedame į  projektą ir ...įgyvendiname. Taigi 2022 m. pabaigėme projektu „Laimingos kalėdos“.

Advento laukimą įprasminome puošdami aplinką: suspindo ugdytinių ir tėvelių gaminti žibintai, „Voveriukų“ grupės mokytojos įžiebė Advento vainiką, kieme augančias eglutes, medelius  ugdytiniai su mokytojų bei tėvelių pagalba papuošė rankų darbo žaisliukais. Vaikai suprato, kaip pasigaminti eglei dekoracijas neišleidžiant pinigų ir tausojant aplinką. ,,Boružiukų“ grupės mokytojos sukūrė lauko pavėsinėje jaukią aplinką, dvelkiančia kaimiškų  Kalėdų  dvasia. Čia ugdytiniai vaišinosi pačių užaugintų vaistinių žolelių arbata, mamyčių iškeptais sausainiais, vyko  pašnekesiai žibintų šviesoje ir fotosesijos.

Pačių mažiausių vaikučių mokytojos papuošė salę bei įspūdingo dydžio eglę, kurią padovanojo Simo ir Jono tėveliai. Viso šventinio laikotarpio metu veikė jau tradicija tapęs kalėdinis paštas, bendruomenės nariai vieni kitiems gamino kalėdinius atvirukus ir rašė linkėjimus. 

Laikantis tradicijų įstaigos kieme buvo įžiebta kalėdų eglė, kuri buvo pasidabinusi priešmokyklinukų kurtais rankų darbo žaisliukais. Eglutės įžiebimo metu vaikus linksmino nuotaikingieji „nykštukai“, kurie kartu su vaikais šoko bei dainavo. Na, o Kalėdų senelį vaikai sutiko Kauno muzikiniame teatre. Kiekvieną rytą tėvelius, darbuotojus, vaikus pasitikdavome su kalėdine muzika, kuri nuteikdavo geriems darbams: vaikai ne tik kepė kūčiukus bei meduolius, bet stengėsi vienas kitą kuo nors pradžiuginti. Didžiausia staigmena  darželio darbuotojams tapo  „Kiškučių“ gr. ugdytinių bei mokytojų sukurtas muzikinis sveikinimas „Kalėdų stebuklas“. 

Mokytoja Agnė Zakarevičienė

Mokytojų iniciatyvos

Meninio ugdymo mokytoja Jurgita Ačienė dalyvavo Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos projekte - mokytojų kūrybos festivalyje „Kuriu savo vaikams". Jos sukurtą dainą apie  „Eglutės“ darželį dainavo ir daug plojimų sulaukė Garliavos lopšelio darželio "Eglutė" mergaičių ansamblis.

Išmokime šios dainelės žodžius ir galėsime kartu padainuoti.


Daina "Eglutė" darželiui


Mano mylimas darželis

Po žalia spyglių skraiste.

Boružėlių jis pievelėj,

Margo drugio atlape.

 

Čia kiškučiai ir meškučiai

Pelėdžiukai ir ežiai

Voveriukai su geniukais

Šoka linksminas smagiai.

O nykštukai mažučiukai

Namelius grybukams lipdo,

Bitutes medum vaišina,

Saulutes lietum gaivina.

 

Mano mylimas darželis

Po žalia spyglių skraiste.

Gal kas žino ar girdėjo

Kokiu jį vardu minėjo?

 

Mes sportuojam ir dainuojam,

Piešiam, rašom ir skaičiuojam,

Draugui ašarą nušluostom

Ir širdelę jam paglostom.

Šokam, statom ir konstruojam,

Šimtą kartų susapnuojam

Kol tą vieną gražų rytą

Mes darželiui pamojuojam.

 

Mano mylimas darželis

Po žalia spyglių skraiste.

Fėjų pasakų namelis

Po eglutės skarele.

Tolerancijos diena

Lapkričio 16 d. bendruomenėje minėjome tarptautinę Tolerancijos dieną. Mokytojai grupėse kalbėjo apie „Toleranciją“, šio žodžio reikšmę. Drauge su vaikais šokome, žaidėme žaidimus. Priešmokyklinių grupių ugdytiniai savo mintis išsakė kurdami tolerancijos  plakatus. Įvairių  veiklų metu ugdytiniai stengėsi suprasti, kad mus supantys žmonės skiriasi išvaizda, požiūriu, gebėjimais, tikėjimu. Svarbu atpažinti ir priimti šiuos skirtumams.

Šią svarbią dieną  lopšelyje – darželyje apsilankė neįgalaus jaunimo teatras, iš Kauno „Korys“, kuris 4-5 metų vaikams parodė spektaklį „Miško pasaka“. Svarbu gyvenime pažinti sutiktus žmones, priimti juos ir būti kartu. Bendruomenė turėjo galimybę pasimokyti tinkamos jausmų raiškos,  gerumo, empatijos, bendrystės, supratimo ir pagarbos kitokiam žmogui.

                                                                  

Parengė: direktorės pavaduotoja ugdymui D.Jankauskienė

Bendruomenės šventė

Paskutinę pavasario dieną susirinkome pabūti kartu: vaikai, šeimos nariai, darbuotojai. Nors ryte oras buvo apniukęs, optimistiškai nusiteikę kvietėme pasirodyti saulę. Ir saulė pasirodė... Gera buvo visus matyti besišypsančius. Susipažinome su pas mus iš Ukrainos atvykusiais vaikais, įteikėme priešmokyklinio ugdymo  diplomus 60 vaikų, pagyrėme tėvelius, kurie prisidėjo prie vaikų gerovės, įstaigos gero vardo viešinimo. Trumpoje koncertinėje programėlėje skambėjo ir dainelė ukrainiečių kalba, ir liaudiška,  ir moderni muzika.  Vaikai kartu su tėveliais vaikščiodami po visą didelį darželio kiemą apsilankė „Arbatinėje po beržu“, degustavo ir vertino "Darželio" košę, statė svajonių miestą, aplankė projekto "Slieko namas" pristatymo parodą, piešė, šoko Gegužinėje. Priešmokyklinų grupių tėveliai vaikams pakvietė animatorius, kad paskutinė šventė darželyje vaikams prisipildytų ilgai išliekančiais gerais prisiminimais. 

Savo bendruomenei linkiu, kad vieningumo jausmas neapleistų mūsų, o kilnumas nuteiktų geriems darbams.

Direktorė Neringa Okunienė

Kauno rajono ikimokyklinių įstaigų tradicijos

Gegužės 26 d. Kauno rajono Batniavos mokykla-daugiafunkcis centras organizavo tradicinę Kauno rajono ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų muzikinę-meninę šventę „Nors esi maža, bet esi didi“. Iki pandemijos tai buvo tradicinis kasmetinis renginys, organizuojamas vis kitoje Kauno rajono ikimokyklinėje ugdymo įstaigoje. Pastaruosius dvejus metus, kaip ir visi renginiai, jis persikėlė į virtualią erdvę. Labai džiugu, jog šiemet vėl pavyko susiburti gyvam muzikiniam - meniniam bendravimui. Tai, jog pasiilgome kontaktinio dalyvavimo šventėse rodo faktas, jog šiame renginyje dalyvių susirinko net iš 21 ugdymo įstaigos. Šiemet į šventę vykome ne tik dainuoti, šokti, bet ir sveikinti Paštuvos kaimelį su 730-uoju gimtadieniu. Kaip ir dera, sveikinome su gėlėmis. Iš anksto vaikų pasigamintomis gėlėmis puošėme Paštuvos vienuolyno pievelę ir Batniavos mokyklos-daugiafunkcio centro prieigas. Visi mažieji šventės dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis. Šiemet laimė ir garbė atstovauti mūsų ugdymo įstaigą šventėje, nusišypsojo „Drugelių“ grupės vaikams, mokytojos Lina Dambrauskienė ir Jurgita Ačienė. Tikimės kitais metais susitikti kitoje Kauno rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigoje!

Meninio ugdymo mokytoja J.Ačienė

Dainuoju mamai ir tėvynei

Gegužės 5 d. Kauno rajono Linksmakalnio seniūnijos laisvalaikio salėje vyko respublikinis vaikų festivalis-konkursas „Dainuoju mamai ir tėvynei“. Konkurso tikslas – ugdyti mažųjų scenos meno atlikėjų vokalinius ir meninius gebėjimus. Renginyje dalyvavo mažieji dainorėliai iš Jurbarko, Kauno ir Kauno rajono ikimokyklinių, priešmokyklinių ir pradinių ugdymo įstaigų. Vaikai drąsiai, laisvai, įtaigiai atliko lietuvių liaudies bei lietuvių autorių dainas. Didelis dėmesys skirtas ne tik vokaliniam, meniniam atlikimui, bet ir sceninei kultūrai, atlikėjų vizualinei estetikai. Ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikų vokalinių ansamblių grupėje Gytė Mikučiūnaitė ir Luknė Motiejauskaitė („Drugelių“ grupė) pelnė I vietos diplomą. Mergaites konkursui paruošė meninio ugdymo mokytoja Jurgita Ačienė.

Linksmasis draugystės futboliukas

2022 m. balandžio 25 d. Jonučių darželyje netrūko šypsenų ir džiaugsmo - vyko  renginys „Draugystės futboliukas“, kuriame dalyvavo Jonučių darželio,  Garliavos lopšelių-darželių  „Eglutė“ ir ,,Obelėlė“ vaikų komandos. Siekiant  skatinti fizinį aktyvumą, ugdyti sveiką gyvenimo būdą bei populiarinti patį žinomiausią komandinį žaidimą – futbolą,  futbolo trenerė Jorūnė Lipkinaitė treniravo vaikus, mokė pirmųjų kamuolio valdymo įgūdžių.  Vaikams treniruotės vyko savo darželiuose. Treniruočių metu ugdytiniai pasiruošė varžyboms, atėjo laikas išbandyti jėgas, parungtyniauti. Šimtas  mažųjų futbolo aistruolių stengėsi įsiklausyti į trenerės nurodymus ir mušti taiklius įvarčius į priešininkų vartus. Vaikai bėgo, griuvo, krykštavo, stengėsi pataikyti į kamuolį. Emocijos liejosi per kraštus. Po įtemptos kovos kiekvienas varžybų dalyvis buvo apdovanotas  medaliu ir gausiais plojimais.

Galbūt šiose varžybose įsižiebė aistra šiam populiariam komandiniam žaidimui.

Parengė futbolo trenerė Jorūnė Lipkinaitė

Pasaulinė Dauno sindromo diena

Kovo 21 dieną švenčiama Pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią mūvimos skirtingos kojinės išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Trečio mėnesio 21-a diena pasirinkta neatsitiktinai – šie skaičiai siejami su 21-osios chromosomos defektais (trisomija), kurie ir sukelia Dauno sindromą. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, tačiau jį nulemia tik viena chromosoma.  Prisidėjo prie socialinės akcijos #nenurašykopalaikyk, skirtos išreikšti paramą jautriai visuomenės ląstelei, plėsti tolerancijos ribas, mažinti atskirtį bei formuoti sveiką visuomenės požiūrį į žmones su šia negalia. Šią dieną siūloma bent dieną pakvailioti, nebijoti pabūti kitokiais ir padėti skleisti šią žinią.

"Geniukų" grupės mokytoja Agnė Zakarevičienė

Darželis vėl pakvipo duona

Šiuolaikinių vaikų supratimas apie duonos kelią dažniausiai baigiasi artimiausioje parduotuvėje – nueini ir nusiperki. Ir retas kuris susimąsto, kokį ilgą kelią duonelė turi nueiti, kad patektų ant mūsų stalo. ,,Verkia duonelė tinginio valgoma“, ,,Kas nedirba, mielas vaike, tam ir duonos duot nereikia“ – tai patarlės, kurias kartodavo mūsų seneliai ir proseneliai. Jie puikiai žinojo, kokia b rangi ir šventa yra duona. Vasario 5 d. nuo seno lietuviai garbino savo kasdieninį maistą – duoną. Šią tradiciją tęsiame ir savo darželyje,  ne tik kalbėdami su vaikais apie  ilgą duonos kelią, bet ir patiems kepant duonutę.  Ketvirtadienį, pasikalbėję apie produktus, kurie reikalingi duonos kepimui, kibome į darbus: pylėme miltus, bėrėme įvairius pagardus, maišėme tešlą ir žinoma ragavome duonos raugą. Vaikai apibūdino, kad jis kvepia kaip duonelė, rūgštus, o skonis, aišku, ne visiems patiko. Išmaišę tešlą, uždengėme ir visai nakčiai palikome „augti“, stebėjome rūgimo procesą. Penktadienio rytą  duonutę  nunešėme į darželio virtuvę, paprašėme virėjų, kad iškeptų. Virtuvėje  mūsu duonelė susitiko su kitų grupių vaikų paruošta duonele. Kepamos   duonos kvapas sklido po visą darželį. Prie bendro stalo susėdę, šnekučiuodamiesi, skanavome pačių iškeptą duoną, vaišinome darželio darbuotojus.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Giedrė Vitienė

Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ 2022

Pagal Lietuvoje  atliktus tyrimus paaiškėjo, kad ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinis aktyvumas yra per mažas, todėl būtina įgyvendinti priemones jo skatinimui.

Pasak B. Strukčinskienės, S. Griškonio ir kt. (2012) vienas svarbiausių sveikatos raidos laikotarpių yra vaikystė. Ypač svarbus yra ikimokyklinio amžiaus vaiko brandos tarpsnis, kai formuojasi vaiko elgsenos ir gyvensenos pagrindai, kurie vėliau nulems asmens sveikatą ir gyvenimo kokybę. Tačiau esama daug rizikos veiksnių, turinčių neigiamą įtaką sveikatai: netaisyklinga mityba, judėjimo stoka, žalinga socialinė ar fizinė aplinka, paveldimumas ir daugelis kitų. Taigi, reikia nuo pat mažens nuolat tobulinti individualias sveikatos stiprinimo žinias ir įgūdžius, kad vaikai suprastų sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo principus, išmoktų kontroliuoti savo sveikatą, aplinką, išvengtų ligų.

Jau antri metai iš eilės mūsų įstaigos ugdytiniai dalyvauja didžiausiame darželinukams skirtame fizinio aktyvumo projekte Lietuvos mažųjų žaidynės (LTMŽ).

Projekto metu vaikai įsitraukia į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas, džiaugiasi kartu sportuodami ir nuo mažų dienų stiprina sveikatą.

Žaidynių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Specialios užduotys yra skirtos visapusiškam vaikų fizinių savybių lavinimui. Žaidynių dalyviai bėgioja, šuoliuoja, laipioja, mėto, treniruoja pusiausvyrą ir žaidžia žaidimus, lavinančius skirtingus judesius. Tai bus papildomi fizinio aktyvumo užsiėmimai, o ne pagrindinės jau vedamos fizinio aktyvumo veiklos.

2022 metais žaidynes sudarys trys etapai. Pirmasis etapas vyks įstaigose, dalyvaus  visų amžiaus grupių vaikai. Jo metu ikimokyklinukai įsitrauks į vaizdo įrašų formatu pateiktas pamokėles.

Antrajame  etape  balandžio mėnesį įstaigoje vyks Mažųjų žaidynių festivalis

Trečiojo etapo metu vyks net 10 LTMŽ festivalių visoje Lietuvoje, kuriuose susitiks skirtingų įstaigų vaikai.

Tikėkimės, kad pandeminė situacija nesužlugdys gražių planų.

Projekto koordinatorės mokytojos  Lina Adomaitienė ir Jūratė Furmanavičienė

Puslapis redaguotas: 2022-12-28