Paieška:   
Informuojame Jus, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Daugiau informacijos...   

Naujienos

Norintiems dalyvauti, būtina užpildyti registracijos formą:

https://forms.gle/GS6dEb4GwXSFPjkP8

Pasikeitimai dėl priešmokyklinio ugdymo

Pakeistas Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašas
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2021 m. gruodžio 27 d įsakymas Nr. V-2303 „Dėl švietimo, mokslo ir sporto ministro 2013 m. lapkričio 21 d. įsakymo Nr. V-1106 „Dėl priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“

Sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymas vaikystė ypatingai svarbus veiksnys, padedantis išvengti užkrečiamųjų ligų. Ankstyvame amžiuje išmokti įpročiai tampa ilgalaikės sveikatos pamatu. Gyvensenos įgūdžių mokymas(is) ankstyvoje vaikystėje turi įtakos kognityviniam, fiziniam bei socialiniam vystymuisi. Spalio 24-30 dienomis vyko mini konkursas, kurio tikslas padėti formuotis įgūdžius būti sveikais ir laimingais. Ugdytiniai su tėvelių priežiūra ir pagalba stengėsi kasdien atlikti mažus žingsnelius: laiku nueiti miegoti, išgerti vandens, rinktis sveikus užkandžius, atlikti mankštą, valyti dantukus ir kiekvieną dieną už ką nors padėkoti. Šiuos atliktus žingsnelius žymėjosi kalendoriuje ir už kiekvieną atliktą užduotį rinko žvaigždutes. Tėveliai įamžinę procesą, pasidalino savo atžalų nuotraukomis. Aktyviausi vaikučiai buvo apdovanoti Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro prizais. Tikimasi, jog šie žingsneliai nebus pamiršti ir kelionė sveikos gyvensenos link tęsis dar ilgai. Dėkoju susidomėjusiems, dalyvavusiems ir pasidalinusiems atgaliniu ryšiu!

Ugdykim įpročius smagiau, kad sirgtume rečiau

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Evelina Jasevičiūtė

Padėka

Dėkojame Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazijos mokytojai ir jos auklėtiniams už pagalbą tvarkant lopšelio-darželio „Eglutė“ kiemą.

Direktorė Neringa Okunienė

Kauno rajono savivaldybės administracija kartu su partneriu Kauno rajono savivaldybės biudžetine įstaiga visuomenės sveikatos biuru vykdo projektą “Gerovės konsultantų paslaugų prieinamumo gerinimas Kauno rajono savivaldybėje”.

GEROVĖS KONSULTANTAS -  specialistas, turintis reikalavimus atitinkantį išsilavinimą ir baigęs specialius asmenų, patiriančių psichologinių ir emocinių sunkumų, žemo intensyvumo emocinio konsultavimo, remiantis kognityvine ir elgesio terapija, mokymus.

Kviečiame pasinaudoti Gerovės konsultantų paslaugomis visus Kauno rajono asmenis nuo 18 metų, kuriems pasireiškia lengvi streso, nerimo, nemigos, depresijos bei psichologinės adaptacijos problemų požymiai.

Konsultacijos teikiamos anonimiškai, yra konfidencialios ir nemokamos.

2022-10-19_14.53_KR_Visuomenes_sveikatos_biuras_Geroves_konsultanto_paslaugos_WEB-01

Registracija:

Karolina Brazaitytė 867805419 karolina.brazaityte@kaunorvsb.lt

Skaidrė Kepalienė 867806931 skaidre.kepaliene@kaunorvsb.lt

Paulina Žarovaitė 867804021 paulina.zarovaite@kaunorvsb.lt

Daugiau informacijos – www.kaunorvsb.lt

Skirta Mokytojo dienai

https://fb.watch/f_pVamBGeb/

Naujos edukacinės erdvės

2022-09-01

Jau keletą metų draugaujame su VšI Garliavos futbolo klubu. Vaikai, kartu su trenere Jorūne, sportuoja, mokosi žaisti futbolą. Norėdami paskatinti vaikus  sportuoti, daugiau judėti, įrengėme  futbolo aikštelę, kurią iškilmingai atidarėme 2022 m. rugsėjo 1 d.

Multisensorinis kambarys

     2022 metais Garliavos darželyje-lopšelyje „Eglutė“ įkurtas multisensorinis kambarys perdėtai jautriems ar aktyviems, turintiems specialiųjų poreikių, emocijų ir elgesio problemų vaikams. Multisensorinė aplinka stiprina vaiko savireguliaciją, t. y. vaikui suteikiama erdvė pačiam susitvarkyti su iššūkiais, nusiraminti ir atsipalaiduoti. Kambaryje naudojama įranga itin padeda autizmo, specifinių raidos sutrikimų turintiems vaikams, kuriems sunku ilgą laiką išbūti kartu  su bendraamžiais. Vaikas, lydimas psichologės ar kito suaugusio žmogaus, turės galimybę atsipalaiduoti panirdamas į pojūčių pasaulį.   

Multisensorinio kambario priemonės:

  • Projektorius – vienas iš svarbiausių multisensorinės aplinkos elementų. Vaizdo, spalvų ar formų pasikeitimai reikalauja susikaupimo, protinio darbo bei padeda nusiraminti. Projektorius leidžia lengvai atvaizduoti vaizdus ant sienų, lubų ar grindų, kad aplinka taptų unikali.
  •  Sensorinis kampas su burbulų vamzdžiu – jauki ir patogi vieta atsisėsti prie pat švelniai vibruojančio burbulų vamzdžio. Valdymo pulto pagalba keičiamos burbulų vamzdžio spalvos, įjungiamas, išjungiamas stiprus burbuliavimas.  Šis vamzdis stimuliuoja daug pojūčių: vizualinį, garso, lietimo  per švelnų vibravimą.
  • Šviesos efektus padidina šviečiantys siūlai.  Šviečiantys siūlai sukuria nuostabų vaizdinį efektą, kuriuos vaikas gali liesti, keisti jų padėtį, užsidėti ant savęs ir pan. Tai interaktyvi sensorinė šviesa, kuri skatina ramybę, dėmesį, poreikį sekti akimis, kontroliuoti aplinką. Jie yra saugūs, kadangi gaminio šviesoje nėra elektros energijos. 
  • Šviečiantis kubas - motoriką bei koncentraciją lavinanti priemonė. Ant kubo dėliojami objektai, konstrukcinės detalės, įgalina susikaupimą, lavina dėmesio koncentraciją, tuo pačiu ir nuramina, nes vaikas mato daiktus ryškiai ir vienoje vietoje.
  • LED švieselių ir veidrodžių technologija sukuria nuostabų spalvotų švieselių, bėgančių į begalybę efektą. Automatiškai lėtai keičiasi gražios spalvos, veikia raminančiai, prikausto dėmesį, kuria raminančią aplinką vaikams su autizmu, dėmesio koncentravimo sutrikimu, hiperaktyvumu.  Švelnų paviršių saugu liesti.
  • Grindų ir sienų paminkštinimai – paminkštintos grindys ir sienos leis naudotojui saugiai ir patogiai įsikurti, nesijaudinant dėl aštrių kampų ar kietų paviršių.
  • Interaktyvus burbuliukų baseinas. Nuostabus minkštas žaidimo, atsipalaidavimo  kampelis. Baseinas yra užpildytas lengvais rutuliais, kurie malonūs liesti, suteikia lengvumo, saugumo pojūtį, padeda nusiraminti, atsipalaiduoti.

Parengė Garliavos lopšeli – darželio „Eglutė“ psichologė Jolanta Dzemedzionkienė

Inovacijos vaikų darželyje

2021 m. dalyvavomee Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir savivaldybių biudžetų lėšomis finansuojamame (Nr. 09.2.1-ESFA-V-726-01-0001) projekte „Inovacijos vaikų darželyje“, kurį vykdo NŠA (Nacionalinė švietimo agentūra ).

Plačiau skaitykite

Esame atvira pokyčiams ir siekianti vaiko gerovės ir ugdymo kokybės mokykla. Norint tobulėti, pirmiausia reikia įsivertinti esamą situaciją. Šiais metais pasinaudojome Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) suteikta galimybe. 

NŠA, įgyvendindama ES fondų finansuojamą projektą „Neformaliojo vaikų švietimo, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo vertinimo, įsivertinimo tobulinimas ir plėtotė“, vykdo veiklas, skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo (IPU) kokybei tobulinti. Garliavos lopšelis-darželis “Eglutė” dalyvauja projekte sukurtos IPU įsivertinimo metodikos išbandyme. Birželio mėnesį suburta darbo grupė organizavo visuminį įsivertinimą, parengė ataskaitą, dalyvavo diskusijose apie išbandytą įsivertinimo metodiką. Dėkojame visiems - mokytojams, tėvams, vaikams – dalyvavusiems šiame procese.

Rugsėjo  mėnesį vyks mokyklos veiklos kokybės išorinis vertinimas, kuris, tikimės, atvers mums naujas tobulinimosi perspektyvas. 

Direktorė Neringa Okunienė

RESPUBLIKINIS VAIKŲ FOLKLORO FESTIVALIS „PAUKŠČIUKŲ VESELĖ“

2021 metų kovo – balandžio mėnesiais vyko nuotolinis respublikinis ikimokyklinių vaikų ugdymo įstaigų folkloro festivalis „Paukščiukų veselė“, kurį sumanė ir kartu su Kauno rajono švietimo centru organizavo Kauno r. Garliavos lopšelio – darželio „Eglutė“  meninio ugdymo mokytoja Jurgita Momotiukaitė – Ačienė ir ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Agnė Sokolova, renginio koordinatorė direktorės pavaduotoja ugdymui Danutė Jankauskienė.

Festivalio tikslas – ugdyti ikimokyklinių įstaigų bendruomenių pilietiškumą, tautiškumą, kūrybiškumą, puoselėjant etninės kultūros vertybes, skatinant kryptingą laisvalaikio praleidimą bei asmenybės tobulėjimą. Norime pasidžiaugti gausiu dalyvavusių įstaigų skaičiumi, į festivalį įsijungė 35 įstaigos iš skirtingų Lietuvos miestų. Viso pateikta 41 skirtingi ugdytinių pasirodymai, vaikus jiems ruošė net 58 šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo bei meninio ugdymo mokytojai.  Pasirodymuose gausu skirtingų tarmiškų dainelių, lietuvių liaudies ratelių, paukštelių pamėgdžiojimų bei tarmiškų pasakojimų. Pasidalintuose vaizdo įrašuose galime pastebėti puikią ugdytinių nuotaiką bei išties kūrybiškus pasirodymus. Džiaugiamės, kad į festivalį prisijungę mokytojai ne tik dalinosi savo įstaigos gerąja patirtimi, tačiau ir  noriai peržiūrėjo ir kitų kolegų pasidalintais filmukais, vieni už kitus džiaugėsi, gyrė.

Nuoširdžiai dėkojame visiems prisijungusiems prie festivalio ir tikimės, jog dar ne kartą pavyks susiburti bendrai etnokultūrinei veiklai.

Agnė Sokolova, ikimokyklinio ugdymo vyr. mokytoja 

Respublikinė akcija „Ekologiškos Kalėdų dirbtuvėlės“

Savo gamybos eglutės žaisliukai ar šventinės dekoracijos iš gamtinės medžiagos - ne tik tvarus požiūris į gamtą, bet ir daugybė džiugių ir kūrybiškų akimirkų ruošiantis smagiausioms metų šventėms. Pasisemkime puikių idėjų, kurias siūlo akcijos dalyviai.
https://issuu.com/asareikiene/docs/kal_diniai__aisliukai_ir_dekoracijos_i__gamtin_s_m

Padėka

Dėkojame aplinkos tvarkymo ir medžių priežiūros įmonei Arbora  praturtinusiems mūsų darželio sodą vaismedžiais: pasodintos dvi obelys ir vieną kriaušė.

Sveikiname Mantą Pranskaitį (mokytoja Daiva Kuprėnienė) dainų iliustracijų konkurse, skirtame Europos kalbų dienai paminėti III vietą 3-6 m. amžiaus grupėje. Sveikiname Rusnę Derškevičiūtę (mokytoja Daiva Kuprėnienė) ir Paulą Juškytę (mokytoja Birutė Palienė) tapusiomis šio konkurso lauretėmis.

Žemės ūkio ministerijos padėka

Kauno r. Garliavos lopšelis-darželis „Eglutė“ apdovanotas už vaikų maitinimą ekologiškais ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintais produktais.

Paskaitykite

https://www.krs.lt/savivaldybe/naujienos/vaiku-maitinimo-laimejimas/

Rekomendacijos „Kaip kalbėti su vaikais krizės
situacijoje ir kaip jiems padėti“, skirtas tėvams (globėjams,
rūpintojams) bei kitiems suaugusiesiems, bendraujantiems su vaikais.

https://youtu.be/Fy-yDjP0Bh8

www.tevyste.lt
www.ugdykimekartu.lt
www.ugdykim.lt

Puslapis redaguotas: 2023-01-26